! هر کجا می‌روی آسمان همين رنگ است

چند وقت هست که ذهنم مشغول روابط آدم‌هاست. فرقی‌ نمی‌کنه که کدوم جنس باشي، متعلق به کدوم تاريخ، فرهنگ و قوميت باشی و ... فطرت و ذات مشترک عکس‌العمل‌ها و خواسته‌های مشترک رو به دنبال داره. احتمال داره تصور کنيم که آدم‌ها ممکنه تمايلات متفاوتی داشته باشند، اما در ارتباط‌ های متقابل همواره به دنبال احترام، توجه و محبت هستند و چنانچه اين ميل‌ در وجود آدمی نتونه پاسخی‌ درخور شأن دريافت کنه، عکس‌العمل‌هايی عجيب چندان دور از انتظار نخواهد بود، چون نهايتاْ چيزی که همه به دنبال آن هستند درک شدن است.

* پی‌نوشت ۱: اين دوست من تصميم گرفته بعد از چهار سال، در تصميماتش تجديد نظر کنه. احساس می‌کنه برای نيازش به محبت، توجه و عشق جواب مناسبی دريافت نکرده است. گاهی وقت‌‌ها ممکنه تصور کنيم که حالت موجود بهترين وضعيت ممکن است. البته تا قبل از تجربه کردن نمونه‌ی بهتره آن. اون روزها استادمون آقای مهندس "گ" برای اين موضوع مثالی از صندلی اتوبوس می‌زد و می‌گفت: "وقتی از راننده اتوبوس بپرسی که آيا از صندليت راضی هستي، خواهد گفت که کاملاً، در حالی که اگه حالت نشستن راننده رو هنگام رانندگی بررسی کنی متوجه می‌شی که تا چه حد دچاره مشکله و خودش خبر نداره. چون نمی‌دونه که انتخاب‌های بهتر از نمونه‌ای که اون استفاده می‌کنه هم وجود داره. اون تنها احساس رضايت می‌کنه چرا که به وضعيت موجود عادت کرده." عادت کردن در بيشتر مواقع در جا زدن، قانع بودن، و عدم خلاقيت رو به دنبال داره و بس.

* پی‌نوشت ۲: تنها يک درصد از عصبانيتم بابت اسمايلی‌ها و جملات نيم‌خورده کم شد. آن هم تنها به اين دليل:

Did you know that, on average, women use 15,000 words a day while men use 7,000?

Women took about twice as long as men to end their online instant messenging conversations in a 2003 study of US university students. The study, which was published in the Journal of Language and Social Psychology, also found that women were much more likely to use emoticons (representations of emotions using punctuation marks).

The most popular emoticon was the smiley face :- )

(برای انجام تست مربوطه به اين لينک مراجعه کنيد)

/ 10 نظر / 9 بازدید
سپيده

اون شغر فريدمنت محشر بود اين مطلبتم بد نبود اتاق آبی من يکی رو ياد سهراب مبچی اندازه به خاطر همين اومدمْ

لی لا - آبی آسمانی

درست ميگی ميدونی مرحله ی بعد از درک شدن چيه ؟ آدمهائی که اين نيازشون تامين ميشه بعدش دنبال اين ميرن که بد درک نشن :) با پی نوشت ۱ ات موافقم خصوصن بخش عادتش... پی نوشت دو رو هم به نظرم درست مياد... اما از تست هيچی نمی فهمم :((

رها - اتاق آبی

ليلاجان .. اين تست در مورد اينه که خصوصيات زنانه و مردانه در آدم‌ها رو اندازه‌گيری می‌کنه. مثلاْ اين که از کدوم سمت مغز استفاده می شه و يااين‌که خصوصياتی از قبيل درک رياضی (که هميشه می‌گن مردها در اون موفق‌ترند) و يا احساس و شناخت درون طرف مقابل (که زن‌ها موفق‌تر به نظر می رسند) .. تست خيلی جالبيه که در شش مرحله است و خوبيش اينه که اگه نخوای در يک زمان تمومش کني، می‌تونی بعدا برگردی و ادامه بدی. حتماْ اين تست رو انجام بده. کافيه که اسمت رو در قسمت پايين بدی و شروع کنی :) در مورد درک شدن درست می‌گی. کاملاً :)

لی لا - آبی آسمانی

وای خسته شدم:( چون انگليسی بود احتمالن يه عالمه غلط و غلوط زدم اما از نتيجه راضی بودم ... بعضی جاهاش هم آبرورزی بود!!! مثل اون صورتا و اون مپ ها :) در مورد صورتا بهم گفت که صوراتای زنونه رو بيشتر می پسندم :) و در مورد مپ ها گند زدم از ۱۲ تا فقط ۳ تا مچ کردم :) بقيه ی تستها اما رنج امتيازاتم بيشتر از متوسط ی که در مورد زنها ميداد بود ... ولی خدائيش خسته شدم... تو چقدر از ۵۰ دلار برداشتی واسه خودت؟ :) من ۴۰ تاشو :)

ترانه آزادی

من زياد تو علوم عقلی سر رشته ندارم ولی چون اصولا از صندلی زياد استفاده می کنم به شدت با نظر استادت موافقم

امیر

سلام منم کاملا موافقم البته شاید الان جمله مناسبی برای تایید نوشتتون به ذهنم نرسه ولی این اتفاقات برای هر آدمی که به طور طبیعی زندگی کرده (شاید)می افته! فعلا BYE

ard

سلام دوست عزيز/نياز باعث روابط بسياری ميشه که بعضی از اين روابط در گردونه های شخصی ما دور يا نزديک هستند و خوبی و بدی اين روابط با توجه به اين مسير تاثيرگذار خواهد بود/آره تا بهتر نيست همين بس/اما از قديم تر بگم من طرفدار احساسی نيستم اگر هم کمی تند رفتم به خاطر عشق به کشورمه که دوست ندارم در موردش و فوتبالش بد نظر بدن/البته بازی بت پرتغال ما عالی بوديم/خلاصه منو به خاطر پر چونگی ببخش/موفق و مويد باشيد

اميد

به نظرم ۷۰۰۰ تا کلمه برای آقايون خيلی زياد و وحشتناک هست ! جدی می گم . وقتی دقت کنی می بينی اين آمار چقدر دلهره آوره !