کمی روزمرگی

دو روز پيش يک پرزنت داشتم که زياد هم براش آماده نبودم. يعنی نتونستم کارم رو تموم کنم و تنها به کامل کردن بعضی قسمت‌ها بسنده کردم. اين که مبحثی اصلاً‌ شروع نشه بهتر از اينه که شروع بشه،‌ اما ناقص باشه. اما چيزی که بعد از دو روز هنوز به خاطرش گيج هستم اينه که، من دو ساعت و نيم ديرتر به اون جلسه رفتم و هيچ اطلاعی از تغيير زمان شروع نداشتم. شوک حاصل از اون تمام اعتماد به نفسم رو گرفت. البته تا نوبت به من برسه بيشتر از دو ساعت گذشت و اين زمان کافی بود برای اين‌که ذهنم رو متمرکز کنم. اما واقعاً‌ نمی‌دونم ممکنه چه تأثيری روی نمره‌ام داشته باشه. با وجود اين‌که از استاد معذرت خواهی کردم و دليل تأخيرم رو توضيح دادم، اما متوجه نشدم اون ممکنه چه تصويری از من در ذهنش ساخته باشه و اين برای منی‌ که دارم به شدت تلاش می‌کنم که اين تصوير تصويری مثبت باشه، چندان خوشايند نيست.

من هميشه بايد موضوعاتی رو برای پروژه‌هام انتخاب کنم که پرکار، وقت‌گير و در نهايت اعصاب خورد کن باشه. چون در مدت زمان معين شده به نتيجه‌ی مطلوب نمی‌رسه. اصلاً بعضی اطلاعات هم جور در نميان و يا دامنه‌ی موضوع اينقدر وسيع می‌شه که ديگه نمی‌شه جمع و جورش کرد. اين هم اصلاً ربطی به اين که من چقدر زمان روش گذاشته‌ام نداره. چون اصولاً خاصيت بيشتر کارهايی که من شروع می‌کنم اينطوريه. البته اين موضوع تا حدودی هم برمی‌گرده به متافيزيک. بايد بگردم ببينم اين چيزی که در وجودمه از چه جنسيه که دايم به سمتش کشش دارم، برای اين که موضوعات اطرافم رو از اون چه که هست پيچيده‌تر کنم.

/ 4 نظر / 8 بازدید
ard

سلام دوست عزيز/بايد يک خسته نباشيد همراه با چای داغ بهت بگم/سختی آخرش شيرينی ای داره که لذتش به اون سختی می ارزه/ موفق باشي

اميد

اولا : ايشالله که تاثيری در نمره ات نداره ... دوما : اين انجام دادن کارهای سخت هم خودش لذتی است . اگر يک بار تجربه اش کنی ديگر ازش دست نمی کشی . تصور کنم تو هم به همين حس دچار شده باشی .

آرش

پيچيده تر کردن موضوعات بسيار کار پسنديده ای است. دوست دارم منم. پی نوشت: متافيزيک؟؟

سامي

جالبه راجع به متافيزيك بدونيم كه به غلط رايچ شده كه متافيزيك يعني ماورا الطبيعه يعني اموري كه فراي طبيعت و چرخة علل و معلولي هستند. اما اين اسم از كجا اومد؟ ارسطو اولين كسي بود كه پي برد يك سري از علوم هستند كه در هيچ علمي اعم از علوم طبيعي يا رياضي يا اخلاق يا اجتماعي نمي‌گنجند . بعد از ارسطو آثار اورا در يك دايره المعارف جمع آوري كردند و چون اين بخش از علوم نام خاصي نداشت و آن را بعد از مبحث طبيعيات قرار دادند اين علم به مابعدالطبيعه موسوم شد كه معادل آن همان متافيزيك مي‌شود.و بعدها چنين استنباط شد كه اين نام از اين جهت به اين علم داده شده است كه مسايل اين علم از قبيل خدا و عقول مجرده خارج از طبيعتند.و نهايتا آنكه موضوع اين علم شامل طبيعت و ماوراي طبيعت و خلاصه آنكه هرچه موجود است مي‌شود.